Każdy użytkownik komputerów doskonale wie, jak drogie są to maszyny. Kupienie nawet tej najprostszej, która przeznaczona jest do prostych prac biurowych, wymaga wydania nawet dwóch tysięcy złotych. Nic więc dziwnego, że tak dużym powodzeniem cieszą się komputery poleasingowe. Warto jednak przed zakupem dowiedzieć się tego, czym one tak naprawdę są i co najważniejsze, jak się je powinno wybierać.
Czym są komputery poleasingowe?
Zanim jednak przejdzie się do najważniejszych spraw, czyli na co zwracać uwagę, gdy wybiera się i kupuje poleasingowe komputery, najpierw warto się dowiedzieć tego, czym one są.
Każdy doskonale wie, że komputer używany to taki, który ma już kilka lat i korzystała z niego wcześniej inna osoba. Model poleasingowy jest podobny pod tym względem, lecz różnicą jest to, że jego właścicielem była firma, a użytkownikiem pracownik. Komputer tego typu wykorzystywany był zatem jedynie do zadań typowo zawodowych, a przez cały pracy nad daną maszyną czuwał dział IT przedsiębiorstwa. Gwarantuje to więc, że taki komputer jest na pewno sprawny technicznie i nic kompletnie mu nie dolega, więc będzie się można po jego zakupie cieszyć z jego używania przez wiele kolejnych lat.
Jak wybrać dobry komputer poleasingowy?
Zanim jednak wyda się na dany komputer poleasingowy pieniądze, warto się najpierw dowiedzieć tego, na co powinno się zwracać uwagę podczas jego kupowania.
Podstawową sprawą jest w tym wypadku oczywiście to, jakimi parametrami dana maszyna będzie się charakteryzowała. Jeśli zależy nam na komputerze biurowym, to właściwie każdy dostępny model poleasingowy się sprawdzi, ponieważ do tego właśnie były one pierwotnie kupowane. Jeśli jednak szuka się komputera gamingowego, który służyć będzie do grania w gry, to w tym wypadku trzeba uważnie przyjrzeć się temu, jakie dany model posiada podzespoły w postaci np. karty graficznej, procesora, czy też wielkości pamięci RAM.
Zobacz także: https://www.extremecoding.pl/tanie-laptopy-jaki-laptop-wybrac/
Oprócz tego warto jeszcze podczas kupowania takiego komputera zwrócić uwagę na to, co się z nim otrzyma. Mowa tu jest oczywiście tym, czy będzie udzielona na daną maszynę gwarancja, a także jak długo będzie ono obowiązywała. Co więcej, warto również mieć na uwadze to, czy komputer sprzedawany będzie z zainstalowanym system operacyjnym oraz ważną na niego licencją, czy też może jednak będzie to komputer bez systemu. Na koniec dobrym pomysłem jest także przyjrzenie się temu, czy w przypadku komputera stacjonarnego w zestawie z nim oferowane są takie podzespoły, jak myszka, klawiatura, czy te oczywiście monitor. Warto wybierać zestawy już kompletne.